  • CTDLW43SF-110Y
CTDLW43SF-110Y
advertisement
Manufacturer No:
CTDLW43SF-110Y
Manufacturer:
Central Technologies
HK JDW NO:
154-CTDLW43SF-110Y
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
Description:
FIXED IND 11 UH +50/-30% SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CTDLW43SF-110Y
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pad
  • Mfr
    Central Technologies
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Series
    CTDLW43SF
  • Size / Dimension
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
  • Approval Agency
  • Filter Type
    Signal Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    600mOhm
  • Current Rating (Max)
    250mA
  • Impedance @ Frequency
    600 Ohms @ 10 MHz
  • Inductance @ Frequency
    11 μH @ 100 kHz
  • Voltage Rating - DC
    50V
  • Features
  • Voltage Rating - AC
  • Height (Max)
    0.118" (3.00mm)