  • CVCO55CC-2120-2320
CVCO55CC-2120-2320
advertisement
Manufacturer No:
CVCO55CC-2120-2320
Manufacturer:
Crystek Corporation
HK JDW NO:
198-CVCO55CC-2120-2320
Package:
16-QFN, Variant
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CVCO55CC-2120-2320
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Package / Case
    16-QFN, Variant
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    CVCO55
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.500W 12.70mmx12.70mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    2.32GHz
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Load Capacitance
    39pF
  • Frequency Range
    2120MHz~2320MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    2220MHz
  • Icc Max
    32mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -106
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -15
  • Tuning Voltage (VDC)
    0.1V~4.9V
  • Power (dBm)
    3 ±3
  • Pushing (MHz/V)
    1 (Typ)
  • Height
    0.220 5.59mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    12.7mm