  • CVCO55CC-2585-2715
CVCO55CC-2585-2715
advertisement
Manufacturer No:
CVCO55CC-2585-2715
HK JDW NO:
198-CVCO55CC-2585-2715
Package:
16-QFN, Variant
Description:
VCO 2650MHZ 0.3-4.7V 12.7X12.7MM
Step5Bar-code shipping tag
CVCO55CC-2585-2715
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    2.715GHz
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Load Capacitance
    15pF
  • Frequency Range
    2585MHz~2715MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    2650MHz
  • Icc Max
    35mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -106
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -25
  • Tuning Voltage (VDC)
    0.3V~4.7V
  • Power (dBm)
    3 ±2
  • Pushing (MHz/V)
    5
  • Height
    0.220 5.59mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    12.7mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Published
    2012
  • Series
    CVCO55
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.500W 12.70mmx12.70mm