  • CW00516R00JE73HE
CW00516R00JE73HE
advertisement
Manufacturer No:
CW00516R00JE73HE
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CW00516R00JE73HE
Package:
Axial
Datasheet:
CW00516R00JE73HE
Description:
16Ohms, 6.5W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CW00516R00JE73HE
    Select All
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~350°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CW
  • Size / Dimension
    0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±30ppm/°C
  • Resistance
    16Ohms
  • Max Operating Temperature
    350°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    6.5W
  • Max Power Dissipation
    6.5W
  • Length
    22.225mm