  • CW005200R0JB12
CW005200R0JB12
advertisement
Manufacturer No:
CW005200R0JB12
HK JDW NO:
866-CW005200R0JB12
Datasheet:
CW005200R0JB12
Description:
200Ohm, Ceramic, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CW005200R0JB12
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    Ceramic
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    4.20001g
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Resistance
    200Ohm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Ceramic, Wirewound
  • Voltage - Rated
    32V
  • Power Rating
    5W
  • Lead Diameter
    1.02 mm
  • Diameter
    6.35mm
  • Length
    25.4mm