  • CW00543K00JE12HS
CW00543K00JE12HS
advertisement
Manufacturer No:
CW00543K00JE12HS
HK JDW NO:
873-CW00543K00JE12HS
Datasheet:
CW00543K00JE12HS
Description:
43kOhms, 6.5W, Wirewound,
Quantity:
In Stock : 13827
Step5Bar-code shipping tag
CW00543K00JE12HS
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~350°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Moisture Resistant, Pulse Withstanding
  • Temperature Coefficient
    ±30ppm/°C
  • Resistance
    43kOhms
  • Max Operating Temperature
    350°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    6.5W
  • Max Power Dissipation
    6.5W
  • Length
    22.225mm