  • CXA-0066-20-4-9CS2973
CXA-0066-20-4-9CS2973
advertisement
Manufacturer No:
CXA-0066-20-4-9CS2973
HK JDW NO:
790-CXA-0066-20-4-9CS2973
Step5Bar-code shipping tag
CXA-0066-20-4-9CS2973
  • Jacket Color
    White
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.164 (4.17mm)
  • Shield Type
    Braid
  • Shield Coverage
    85%
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0080 0.203mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Shield Material
    Copper, Tinned
  • Operating Temperature
    150°C
  • Number of Conductors
    4
  • Wire Gauge
    20 AWG
  • Voltage
    600V