  • D471K20Y5PH6TL2R
D471K20Y5PH6TL2R
advertisement
Manufacturer No:
D471K20Y5PH6TL2R
HK JDW NO:
886-D471K20Y5PH6TL2R
Datasheet:
D471K20Y5PH6TL2R
Purchasing and Inquiry
D471K20Y5PH6TL2R Overview
A program's size/dimension is 0.197Dia 5.00mm for this device.Its coefficient is Y5P B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.2.5mm is the pitch of the lead of a capacitor, which is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
D471K20Y5PH6TL2R Features
a size/dimension of 0.197Dia 5.00mm
with Y5P B being the highest temperature coefficient
D471K20Y5PH6TL2R Applications
There are a lot of Vishay BC Components D471K20Y5PH6TL2R applications of ceramic capacitors.
  • Mobile devices
  • General electronic equipment
  • Power supply circuit
  • Servers, PCs, tablets
Step5Bar-code shipping tag
D471K20Y5PH6TL2R
    Radial, Disc
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -30°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    Y5P B
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    470pF
  • Packing Method
    TR, 14 INCH
  • Depth
    4mm
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Dielectric
    Y5P
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Temperature Characteristics Code
    Y5P
  • Multilayer
    No
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    2016
  • Voltage
    100V