  • DE11XKX330JB5B
DE11XKX330JB5B
advertisement
Manufacturer No:
DE11XKX330JB5B
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-DE11XKX330JB5B
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
DE1 33pF 250V Ceramic Capacitor 5% -1000 ppm/°C 2 Terminations Radial
Quantity:
In Stock : 12155
Step5Bar-code shipping tag
DE11XKX330JB5B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    DE1
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -1000 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    20°C
  • Composition
    Ceramic
  • Voltage - Rated
    250V
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE: 250V
  • HTS Code
  • Capacitance
    33pF
  • Depth
    8mm
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Temperature Characteristics Code
    SL
  • Multilayer
    No
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    3532
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    13.0048mm
  • Length
    9mm