  • DE1B3KX101KA4BN01F
DE1B3KX101KA4BN01F
advertisement
Manufacturer No:
DE1B3KX101KA4BN01F
HK JDW NO:
535-DE1B3KX101KA4BN01F
Package:
Radial, Disc
Purchasing and Inquiry
DE1B3KX101KA4BN01F Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.276Dia 7.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is B.In a capacitor, the lead pitch is just the distance (spacing) between adjacent threads.
DE1B3KX101KA4BN01F Features
a size/dimension of 0.276Dia 7.00mm
with B being the highest temperature coefficient
DE1B3KX101KA4BN01F Applications
There are a lot of Murata Electronics DE1B3KX101KA4BN01F applications of ceramic capacitors.
  • Power supply circuit
  • Servers, PCs, tablets
  • Mobile devices
  • General electronic equipment
Step5Bar-code shipping tag
DE1B3KX101KA4BN01F
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 5 months ago)
  • Mount
    Radial, Disc
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    KX
  • Size / Dimension
    0.276Dia 7.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    B
  • Voltage - Rated
    250VAC
  • Capacitance
    100pF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    B
  • Multilayer
    No
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Lead/Base Style
    Formed Leads
  • Height Seated (Max)
    0.394 10.00mm