  • DE1B3KX221KN4AL01
DE1B3KX221KN4AL01
advertisement
Manufacturer No:
DE1B3KX221KN4AL01
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-DE1B3KX221KN4AL01
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
DE1 220pF 250V Ceramic Capacitor 10% 2 Terminations Radial
Quantity:
In Stock : 6189
Step5Bar-code shipping tag
DE1B3KX221KN4AL01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Material
    Ceramic
  • Series
    DE1
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE: 250V
  • HTS Code
  • Capacitance
    220pF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    7mm
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Temperature Characteristics Code
    B
  • Multilayer
    No
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    3228
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    10.9982mm
  • Length
    8mm