  • DE1B3RB471KA4BR01F
DE1B3RB471KA4BR01F
advertisement
Manufacturer No:
DE1B3RB471KA4BR01F
HK JDW NO:
535-DE1B3RB471KA4BR01F
Package:
Radial, Disc
Description:
DE1 470pF 500V Ceramic Capacitor ±10% B 0.315Dia 8.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 750
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
DE1B3RB471KA4BR01F
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    DE1
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    B
  • Applications
    Safety
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    470pF
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lead Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm