  • DE1E3KX222MA5BA01
DE1E3KX222MA5BA01
advertisement
Manufacturer No:
DE1E3KX222MA5BA01
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-DE1E3KX222MA5BA01
Package:
Radial
Datasheet:
DE1E3KX222MA5BA01
Description:
2.2nF 250V Ceramic Capacitor 20% 2 Terminations Radial
Quantity:
In Stock : 3008
Step5Bar-code shipping tag
DE1E3KX222MA5BA01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    DISCONTINUED (Last Updated: 4 months ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Material
    Ceramic
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE: 250V
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2nF
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    8mm
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Temperature Characteristics Code
    E
  • Multilayer
    No
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    3932
  • Voltage
    250V
  • Lead/Base Style
    Formed Leads
  • Diameter
    10mm
  • Height Seated (Max)
    13.9954mm
  • Length
    10mm