  • DE1E3KX472MN5A
DE1E3KX472MN5A
advertisement
Manufacturer No:
DE1E3KX472MN5A
HK JDW NO:
535-DE1E3KX472MN5A
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
DE1 4.7nF Ceramic Capacitor 20% 2 Terminations Radial
Quantity:
In Stock : 9118
Step5Bar-code shipping tag
DE1E3KX472MN5A
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Series
    DE1
  • Tolerance
    20%
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE: 250V
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7nF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
    No
  • Size Code
    5932
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    250V
  • Height
    19mm
  • Length
    15mm
  • Width
    8mm