  • DE21XKY680JA2BM01F
DE21XKY680JA2BM01F
advertisement
Manufacturer No:
DE21XKY680JA2BM01F
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-DE21XKY680JA2BM01F
Package:
Radial, Disc
Description:
KY 68pF 250VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.315Dia 8.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 2647
Step5Bar-code shipping tag
DE21XKY680JA2BM01F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 5 months ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    KY
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    SL
  • Applications
    Safety
  • Voltage - Rated
    250VAC
  • HTS Code
  • Capacitance
    68pF
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    SL
  • Size Code
    3220
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    250V
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm
  • Width
    5mm