  • DE21XKY680JB2BM01
DE21XKY680JB2BM01
advertisement
Manufacturer No:
DE21XKY680JB2BM01
HK JDW NO:
535-DE21XKY680JB2BM01
Datasheet:
DE21XKY680JB2BM01
Description:
DE2 68pF 250V Ceramic Capacitor 5% -1000 ppm/°C 2 Terminations Radial
Quantity:
In Stock : 4327
Step5Bar-code shipping tag
DE21XKY680JB2BM01
  • Tolerance
    5%
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -1000 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    20°C
  • Composition
    Ceramic
  • Voltage - Rated
    250V
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 250
  • HTS Code
  • Capacitance
    68pF
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Temperature Characteristics Code
    SL
  • Size Code
    3220
  • Height Seated (Max)
    10.9982mm
  • Length
    8mm