  • DE2B3KH471KN3A
DE2B3KH471KN3A
advertisement
Manufacturer No:
DE2B3KH471KN3A
HK JDW NO:
535-DE2B3KH471KN3A
Description:
DE2 470pF Ceramic Capacitor 10% 2 Terminations Radial
Quantity:
In Stock : 17202
Step5Bar-code shipping tag
DE2B3KH471KN3A
    Select All
  • Lifecycle Status
    DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Additional Feature
    CLASS X1, Y2 FOR SAFETY REGULATION; RATED AC VOLTAGE (V): 250
  • HTS Code
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    7mm
  • Reference Standard
    IEC60384-14
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Temperature Characteristics Code
    B
  • Size Code
    3228
  • Voltage
    250V
  • Height Seated (Max)
    10.9982mm
  • Length
    8mm