  • DE2B3SA331KN3AX02F
DE2B3SA331KN3AX02F
advertisement
Manufacturer No:
DE2B3SA331KN3AX02F
HK JDW NO:
535-DE2B3SA331KN3AX02F
Package:
Radial, Disc
Description:
DE2 330pF 300VAC Ceramic Capacitor ±10% B 0.236Dia 6.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 854
Step5Bar-code shipping tag
DE2B3SA331KN3AX02F
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    DE2
  • Size / Dimension
    0.236Dia 6.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    B
  • Applications
    Safety
  • Voltage - Rated
    300VAC
  • Capacitance
    330pF
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lead Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.354 9.00mm