  • DE2E3KY222MB2BM01
DE2E3KY222MB2BM01
advertisement
Manufacturer No:
DE2E3KY222MB2BM01
HK JDW NO:
535-DE2E3KY222MB2BM01
Datasheet:
DE2E3KY222MB2BM01
Description:
DE2 2.2nF 250V Ceramic Capacitor 20% 2 Terminations Radial
Quantity:
In Stock : 9728
Step5Bar-code shipping tag
DE2E3KY222MB2BM01
    WIRE
  • Material
    Ceramic
  • Series
    DE2
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 250
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2nF
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    5mm
    Yes
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    3220
  • Voltage
    250V
  • Height Seated (Max)
    10.9982mm
  • Length
    8mm