  • DE2E3KY472MB2BM01
DE2E3KY472MB2BM01
advertisement
Manufacturer No:
DE2E3KY472MB2BM01
HK JDW NO:
535-DE2E3KY472MB2BM01
Description:
DE2 4.7nF 250V Ceramic Capacitor 20% 2 Terminations Radial
Quantity:
In Stock : 15010
Step5Bar-code shipping tag
DE2E3KY472MB2BM01
    Select All
  • Lifecycle Status
    DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
    WIRE
  • Series
    DE2
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Composition
    Ceramic
  • Voltage - Rated
    250V
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 250
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7nF
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    5mm
    Yes
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    3920
  • Height Seated (Max)
    13.0048mm
  • Length
    10mm