  • DE2F3KH103MN7A
DE2F3KH103MN7A
advertisement
Manufacturer No:
DE2F3KH103MN7A
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-DE2F3KH103MN7A
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
DE2F3KH103MN7A
Description:
KH 10000pF Ceramic Capacitor ±20% F 0.630Dia 16.00mm -25°C~85°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 8211
Step5Bar-code shipping tag
DE2F3KH103MN7A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    6328
  • Voltage
    250V
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Lead/Base Style
    Formed Leads
  • Height Seated (Max)
    0.748 19.00mm
  • Length
    16mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Ratings
    X1, Y2
  • Lifecycle Status
    DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    KH
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    F
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • Applications
    Safety
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE: 250V
  • HTS Code
  • Capacitance
    10000pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    7mm
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm