  • DE2F3KY103MN3AM02
DE2F3KY103MN3AM02
advertisement
Manufacturer No:
DE2F3KY103MN3AM02
HK JDW NO:
535-DE2F3KY103MN3AM02
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
10nF 250V Ceramic Capacitor 20% -80/+30% ppm/°C 2 Terminations Radial
Quantity:
In Stock : 5156
Step5Bar-code shipping tag
DE2F3KY103MN3AM02
  • Lifecycle Status
    DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Material
    Ceramic
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Temperature Coefficient
    -80/+30% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 250
  • HTS Code
  • Capacitance
    10nF
  • Packing Method
    TAPE
  • Depth
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Temperature Characteristics Code
    F
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    5520
  • Voltage
    2kV
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    16.9926mm
  • Length
    14mm