  • DEA1X3A820JN2A
DEA1X3A820JN2A
advertisement
Manufacturer No:
DEA1X3A820JN2A
HK JDW NO:
535-DEA1X3A820JN2A
Description:
DEA 82pF Ceramic Capacitor 5% -1000 ppm/°C 2 Terminations Radial
Quantity:
In Stock : 8247
Step5Bar-code shipping tag
DEA1X3A820JN2A
    Select All
  • Lifecycle Status
    DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    -1000 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    20°C
  • Capacitance
    82pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    4mm
  • Lead Pitch
    5mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Size Code
    2416
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    8.9916mm