  • DEBE33D103ZA4B
DEBE33D103ZA4B
advertisement
Manufacturer No:
DEBE33D103ZA4B
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-DEBE33D103ZA4B
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
DEBE33D103ZA4B
Description:
DEB 10000pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor -20% +80% E 0.630Dia 16.00mm -25°C~85°C High Voltage Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 15320
Step5Bar-code shipping tag
DEBE33D103ZA4B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    DEB
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    E
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    2000V 2kV
  • Capacitance
    10000pF
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.748 19.00mm