  • DEBE33F222ZC3B
DEBE33F222ZC3B
advertisement
Manufacturer No:
DEBE33F222ZC3B
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-DEBE33F222ZC3B
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
2.2nF Ceramic Capacitor 80% 350 ppm/°C 2 Terminations Radial
Quantity:
In Stock : 12813
Step5Bar-code shipping tag
DEBE33F222ZC3B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Tolerance
    80%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Through Hole
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    350 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    2.2nF
  • Voltage - Rated DC
    3.15kV
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    6mm
  • Voltage - Rated AC
    3.15kV
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Length
    25mm
  • Temperature Characteristics Code
    E
  • Multilayer
    Yes
  • Insulation Resistance
    10GOhm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Voltage
    3.15kV
  • Diameter
    10mm