  • DEF1XLH180JN3A
DEF1XLH180JN3A
advertisement
Manufacturer No:
DEF1XLH180JN3A
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-DEF1XLH180JN3A
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
DEF1XLH180JN3A
Description:
DEF 18pF Ceramic Capacitor ±5% SL 0.276Dia 7.00mm -25°C~105°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 7030
Step5Bar-code shipping tag
DEF1XLH180JN3A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    DEF
  • Size / Dimension
    0.276Dia 7.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Voltage
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    SL
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    18pF
  • Voltage - Rated DC
    6.3kV
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Temperature Characteristics Code
    SL
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6300V
  • Size Code
    2824
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm
  • Length
    7mm
  • Width
    6mm