  • DEHR33D182KA3B
DEHR33D182KA3B
advertisement
Manufacturer No:
DEHR33D182KA3B
HK JDW NO:
535-DEHR33D182KA3B
Datasheet:
DEHR33D182KA3B
Description:
DEH 1800pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.551Dia 14.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 5676
Step5Bar-code shipping tag
DEHR33D182KA3B
  • Lifecycle Status
    DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
  • Operating Temperature
    -25°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.551Dia 14.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Voltage, Low Dissipation Factor
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    1800pF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Depth
    5mm
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Length
    25mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Size Code
    5520
    Formed Leads
  • Diameter
    14mm
  • Height Seated (Max)
    0.669 17.00mm