  • DEHR33D332KB4B
DEHR33D332KB4B
advertisement
Manufacturer No:
DEHR33D332KB4B
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-DEHR33D332KB4B
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
DEHR33D332KB4B
Description:
DEH 3300pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.748Dia 19.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 4355
Step5Bar-code shipping tag
DEHR33D332KB4B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -25°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    DEH
  • Size / Dimension
    0.748Dia 19.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Voltage, Low Dissipation Factor
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    R
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    3300pF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Depth
    5mm
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    R
  • Multilayer
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    7520
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm
  • Length
    19mm