  • DEHR33F152KN7A
DEHR33F152KN7A
advertisement
Manufacturer No:
DEHR33F152KN7A
HK JDW NO:
535-DEHR33F152KN7A
Datasheet:
DEHR33F152KN7A
Description:
DEH 1500pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.591Dia 15.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 5445
Step5Bar-code shipping tag
DEHR33F152KN7A
  • Operating Temperature
    -25°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.591Dia 15.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    1500pF
  • Voltage - Rated DC
    3kV
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    6mm
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    3150V
  • Size Code
    5924
  • Height Seated (Max)
    0.709 18.00mm
  • Length
    15mm