  • DEHR33F222KN7A
DEHR33F222KN7A
advertisement
Manufacturer No:
DEHR33F222KN7A
HK JDW NO:
535-DEHR33F222KN7A
Datasheet:
DEHR33F222KN7A
Description:
DEH 2200pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.669Dia 17.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 15343
Step5Bar-code shipping tag
DEHR33F222KN7A
    Radial, Disc
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -25°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.669Dia 17.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Voltage, Low Dissipation Factor
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    2200pF
  • Voltage - Rated DC
    3kV
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    6mm
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    3150V
  • Size Code
    6724
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.787 20.00mm
  • Length
    17mm