  • DEHR33F331KA3B
DEHR33F331KA3B
advertisement
Manufacturer No:
DEHR33F331KA3B
HK JDW NO:
535-DEHR33F331KA3B
Datasheet:
DEHR33F331KA3B
Description:
DEH 330pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.315Dia 8.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 999
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
DEHR33F331KA3B
  • Capacitance
    330pF
  • Voltage - Rated DC
    3.15kV
  • Depth
    6mm
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Length
    25mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    3150V
  • Size Code
    3224
    Formed Leads
  • Diameter
    8mm
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Operating Temperature
    -25°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±10%