  • DH1364-1R0M
DH1364-1R0M
advertisement
Manufacturer No:
DH1364-1R0M
Manufacturer:
TE Connectivity
HK JDW NO:
785-DH1364-1R0M
Package:
SMD/SMT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DH1364-1R0M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    10A
  • Inductance
    1 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Current - Saturation
    11A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    6mOhm
  • Height
    6.35mm
  • Length
    13.2588mm
  • Width
    9.9568mm