  • DHRB34A102M1FB
DHRB34A102M1FB
advertisement
Manufacturer No:
DHRB34A102M1FB
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-DHRB34A102M1FB
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
1nF Ceramic Capacitor 20% Radial
Quantity:
In Stock : 6721
Step5Bar-code shipping tag
DHRB34A102M1FB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Composition
    Ceramic
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    10kV
  • Lead Pitch
    12.7mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Voltage
    10kV