  • DHS4E4A122KH2B
DHS4E4A122KH2B
advertisement
Manufacturer No:
DHS4E4A122KH2B
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-DHS4E4A122KH2B
Package:
Disk, Metal Fitting - Threaded
Datasheet:
DHS4E4A122KH2B
Description:
DHS 1200pF 10000V 10kV Ceramic Capacitor ±10% N4700 1.181Diax0.689L 30.00mmx17.50mm 20°C~85°C High Voltage Requires Holder Disk, Metal Fitting - Threaded
Quantity:
In Stock : 16051
Step5Bar-code shipping tag
DHS4E4A122KH2B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
  • Mount
    Holder
  • Mounting Type
    Requires Holder
  • Package / Case
    Disk, Metal Fitting - Threaded
  • Operating Temperature
    20°C~85°C
  • Packaging
    Box
  • Series
    DHS
  • Size / Dimension
    1.181Diax0.689L 30.00mmx17.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw
  • Temperature Coefficient
    N4700
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    20°C
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    10000V 10kV
  • Capacitance
    1200pF
  • Voltage - Rated DC
    10kV
  • Diameter
    30mm
  • Height
    11.9888mm
  • Length
    12mm