  • DHSF44D351ZCXB
DHSF44D351ZCXB
advertisement
Manufacturer No:
DHSF44D351ZCXB
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-DHSF44D351ZCXB
Package:
Disk, Metal Fitting - Threaded
Datasheet:
DHSF44D351ZCXB
Description:
DHS 350pF Ceramic Capacitor -20% +80% Z5V 2.047Dia 52.00mm -20°C~85°C High Voltage Requires Holder Disk, Metal Fitting - Threaded
Quantity:
In Stock : 15733
Step5Bar-code shipping tag
DHSF44D351ZCXB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Holder
  • Mounting Type
    Requires Holder
  • Package / Case
    Disk, Metal Fitting - Threaded
  • Operating Temperature
    -20°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    DHS
  • Size / Dimension
    2.047Dia 52.00mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw
  • Temperature Coefficient
    Z5V
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    350pF
  • Voltage - Rated DC
    20kV
  • Diameter
    20mm
  • Height Seated (Max)
    1.083 27.50mm