  • DK1E3EA102M86RAH01
DK1E3EA102M86RAH01
advertisement
Manufacturer No:
DK1E3EA102M86RAH01
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-DK1E3EA102M86RAH01
Package:
Nonstandard SMD
Purchasing and Inquiry
DK1E3EA102M86RAH01 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.315Lx0.236W 8.00mmx6.00mm.This coefficient equals E indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
DK1E3EA102M86RAH01 Features
a size/dimension of 0.315Lx0.236W 8.00mmx6.00mm
with E being the highest temperature coefficient
DK1E3EA102M86RAH01 Applications
There are a lot of Murata Electronics DK1E3EA102M86RAH01 applications of ceramic capacitors.
  • Mobile devices
  • Power supply circuit
  • General electronic equipment
  • Servers, PCs, tablets
Step5Bar-code shipping tag
DK1E3EA102M86RAH01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    Nonstandard SMD
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    DK1
  • Size / Dimension
    0.315Lx0.236W 8.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Temperature Coefficient
    E
  • Applications
    Safety
  • Voltage - Rated
    250VAC
  • Capacitance
    1000pF
  • Lead Style
    Gull Wing
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm