  • DPC-120-85B39
DPC-120-85B39
advertisement
Manufacturer No:
DPC-120-85B39
Manufacturer:
Pulse Electronics Power
HK JDW NO:
664-DPC-120-85B39
Package:
Datasheet:
DPC-120-85B39
Description:
XFRMR LAMINATED 10VA THRU HOLE
Step5Bar-code shipping tag
DPC-120-85B39
  • Weight
    0.563lb 255.37g
  • Published
    2009
  • Series
    PC Plug-In
  • Size / Dimension
    47.63mm Lx36.53mm W
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Laminated Core
  • Additional Feature
    PARALLEL CONNECTED
  • HTS Code
  • Power Rating
    10W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Termination Style
    PC Pin
  • Approval Agency
    UL; CSA
  • Physical Dimension
    L47.62XB36.53XH41.27 (mm)
  • Max Output Current
    85mA
  • Current - Output (Max)
    Parallel 170mA Series 85mA
  • Power - Max
    10VA
  • Output Voltage 1
    60V
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 60V Series 120V
  • Output Voltage 2
    60V
  • VA Rating
    10 VA
  • Height
    1.625mm
  • Height Seated (Max)
    41.28mm
  • Length
    47.62mm
  • Width
    36.53mm