  • DPX165950DT-8118A1
DPX165950DT-8118A1
advertisement
Manufacturer No:
DPX165950DT-8118A1
HK JDW NO:
769-DPX165950DT-8118A1
Package:
0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Description:
Signal Conditioning 2.4/4.9GHz IL 0.3dB typ
Step5Bar-code shipping tag
DPX165950DT-8118A1
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
  • Number of Pins
    6
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2001
  • Series
    DPX
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Diplexer
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    5GHz
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Impedance
    50Ohm
  • VSWR
    1.39
  • Insertion Loss (dB)
    0.64 dB
  • Frequency Bands (Low / High)
    2.4GHz~2.5GHz / 4.9GHz~5.95GHz
  • High Band Attenuation (min / max dB)
    20.00dB / 27.00dB
  • Low Band Attenuation (min / max dB)
    20.00dB / 23.00dB
  • Return Loss (Low Band / High Band)
    9.5dB / 9.5dB
  • Width
    0.8mm