  • DPX205950DT-9126A1
DPX205950DT-9126A1
advertisement
Manufacturer No:
DPX205950DT-9126A1
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-DPX205950DT-9126A1
Package:
0805 (2012 Metric), 6 PC Pad
Description:
Signal Conditioning 2.4/4.9GHz IL 0.3dB typ
Step5Bar-code shipping tag
DPX205950DT-9126A1
    Select All
  • Frequency Bands (Low / High)
    2.4GHz~2.5GHz / 4.9GHz~5.95GHz
  • High Band Attenuation (min / max dB)
    15.00dB / 28.00dB
  • Low Band Attenuation (min / max dB)
    20.00dB / 36.00dB
  • Return Loss (Low Band / High Band)
    17.0dB / 16.0dB
  • Height
    0.5mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric), 6 PC Pad
  • Number of Pins
    6
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2001
  • Series
    DPX
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Diplexer
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    5GHz