  • DRQ127-221-R
DRQ127-221-R
advertisement
Manufacturer No:
DRQ127-221-R
HK JDW NO:
255-DRQ127-221-R
Datasheet:
DRQ127-221-R
Description:
INDUCT ARRAY 2 COIL 221.5UH SMD
Step5Bar-code shipping tag
DRQ127-221-R
  • Inductance - Connected In Parallel
    221.5μH
  • Current Saturation - Parallel
    2.43A
  • Current Saturation - Series
    1.22A
  • Height
    0.315 8.00mm
  • Length
    12.4968mm
  • Width
    12.4968mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Weight
    5.443108g
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Resistance
    376mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Depth
    12.5mm
  • Current Rating
    1.29A
  • Inductance
    220 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Current
    645mA
  • Max DC Current
    2.43A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    376mOhm
  • Self Resonant Frequency
    100kHz
  • Inductance - Parallel
    221.5 μH
  • Inductance - Series
    886 μH
  • DC Resistance (DCR) - Series
    1.5Ohm
  • Current Rating - Series
    645mA
  • Current Rating - Parallel
    1.29A
  • Inductance - Connected In Series
    886μH