  • DX10LM2-14SE(50)
DX10LM2-14SE(50)
advertisement
Manufacturer No:
DX10LM2-14SE(50)
Manufacturer:
Hirose Electric
HK JDW NO:
355-DX10LM2-14SE(50)
Package:
Datasheet:
DX10LM2-14SE(50)
Description:
Conn SCSI RCP 14 POS 1.27mm Solder RA Thru-Hole 14 Terminal 1 Port
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DX10LM2-14SE(50)
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Material
    Brass
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Through Hole
  • Housing Material
    Stainless Steel
  • Published
    2006
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    14
  • Termination
    Solder
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Gender
    Female
  • Voltage - Rated
    250V
  • Contact Finish - Mating
    TIN
  • MIL Conformance
    NO
  • DIN Conformance
    NO
  • IEC Conformance
  • Pitch
    1.27mm
  • Orientation
    Right Angle
  • Depth
    17.8mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    1A
  • Max Voltage Rating (AC)
    250V
  • Max Current Rating
    1A
  • Number of Ports
    1
  • Length
    22.54mm
  • Width
    9.3mm