  • EBR020U-0400-42
EBR020U-0400-42
advertisement
Manufacturer No:
EBR020U-0400-42
Manufacturer:
ERP Power, LLC
HK JDW NO:
268-EBR020U-0400-42
Package:
Datasheet:
EBR020U-0400-42
Description:
Quantity:
In Stock : 382
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EBR020U-0400-42
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    0.376lb 170.5g
  • Operating Temperature
    -30°C~90°C
  • Series
    EBR (21W)
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    2.28Dia x 1.25 H 57.9mmx31.8mm
  • Feature
    OCP, OTP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    17W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Input (Max)
    132VAC
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    400mA
  • Voltage - Output
    30V~42V