  • ECA-1EM470I
ECA-1EM470I
advertisement
Manufacturer No:
ECA-1EM470I
HK JDW NO:
590-ECA-1EM470I
Datasheet:
ECA-1EM470I
Description:
M 47μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 130mA 0.197Dia 5.00mm -40°C~85°C Polar 2.5mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 11131
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECA-1EM470I
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    1997
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Radial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Voltage
    25V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    130mA
  • Ripple Current @ High Frequency
    221mA @ 10kHz
  • Diameter
    5mm
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm
  • Length
    11mm