  • ECOS2PA561DA
ECOS2PA561DA
advertisement
Manufacturer No:
ECOS2PA561DA
HK JDW NO:
590-ECOS2PA561DA
Description:
560μF Capacitor 20% Bulk 1500mA 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
ECOS2PA561DA
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    560μF
  • Voltage - Rated DC
    180V
  • Reference Standard
    IEC384-4
  • Lead Pitch
    10mm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.95247mA
  • Ripple Current
    1500mA
  • Diameter
    30mm
  • Length
    25mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Tolerance
    20%