  • ECOS2WA181CA
ECOS2WA181CA
advertisement
Manufacturer No:
ECOS2WA181CA
HK JDW NO:
590-ECOS2WA181CA
Datasheet:
ECOS2WA181CA
Description:
180μF Capacitor 20% Bulk 870mA 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
ECOS2WA181CA
    Aluminum
  • Number of Pins
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    180μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Length
    6.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    737mOhm
  • Ripple Current
    870mA
  • Diameter
    25mm
  • Height
    45mm
  • Length
    45mm