  • ECOS2WB561EA
ECOS2WB561EA
advertisement
Manufacturer No:
ECOS2WB561EA
HK JDW NO:
590-ECOS2WB561EA
Description:
TS-HB 560μF Capacitor 20% Bulk 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
ECOS2WB561EA
    Bulk
  • Series
    TS-HB
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    560μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Diameter
    35mm
  • Length
    60mm