  • EEE-1HA3R3AR
EEE-1HA3R3AR
advertisement
Manufacturer No:
EEE-1HA3R3AR
HK JDW NO:
590-EEE-1HA3R3AR
Datasheet:
EEE-1HA3R3AR
Description:
S 3.3μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 16mA 0.157Dia 4.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - SMD
Quantity:
In Stock : 4047
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EEE-1HA3R3AR
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Surface Mount Land Size
    0.169Lx0.169W 4.30mmx4.30mm
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2011
  • Series
    S
  • Size / Dimension
    0.157Dia 4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Applications
    Automotive
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Size Code
    1717
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    3μA
  • Ripple Current
    16mA
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    16mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    27.2mA @ 10kHz
  • Dissipation Factor
    0.12 %
  • Diameter
    4mm
  • Height
    5.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.213 5.40mm