  • EKMM451VNN680MP30T
EKMM451VNN680MP30T
advertisement
Manufacturer No:
EKMM451VNN680MP30T
HK JDW NO:
856-EKMM451VNN680MP30T
Description:
KMM 68μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 530mA 0.866Dia 22.00mm -25°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
EKMM451VNN680MP30T
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    68μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4.875Ohm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    530mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    530mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    757.9mA @ 50kHz
  • Height Seated (Max)
    1.260 32.00mm