  • ELJ-PA330KF
ELJ-PA330KF
advertisement
Manufacturer No:
ELJ-PA330KF
HK JDW NO:
590-ELJ-PA330KF
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ELJ-PA330KF
Step5Bar-code shipping tag
ELJ-PA330KF
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -20°C~85°C
  • Published
    2011
  • Series
    PA
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    155mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    33μH
  • DC Resistance (DCR)
    1.65Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    12MHz
  • Q @ Freq
    15 @ 2.52MHz
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm