  • ELJ-RE1N5DF2
ELJ-RE1N5DF2
advertisement
Manufacturer No:
ELJ-RE1N5DF2
HK JDW NO:
590-ELJ-RE1N5DF2
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ELJ-RE1N5DF2
Step5Bar-code shipping tag
ELJ-RE1N5DF2
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    500mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    1.5nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    70mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    6GHz
  • Q @ Freq
    8 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    8
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Rated Current-Max
    0.5A
  • Special Feature
    INDUCTANCE TOLERANCE IS 0.3 NANO HENRY
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    RE
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.3nH